שריר התאומים

קרע בשריר התאומים

שרירי התאומים נמצאים בחלקו האחורי של השוק. שני הראשים מתחילים ממפרק הברך ומסתיימים בחיבורם לגיד אכילס בקרסול.  בשל העובדה שרוב עומס המשקל שלנו מורגש על חלקו הפנימי של גיד אכילס ניכר כי הוא מעורב יותר בפציעות מסוג זה. באופן עקרוני, כמעט בכל פעולה גופנית שלנו נוצרים קרעים מיקרוסקופיים בשרירים אשר לאחר מנוחה מתאחים כיוון שהשריר עובר תהליך מואץ ומתחזק.

פציעה או קרע בשריר התאומים הינו מלווה בכאב חד, במקרים קשים יותר יהיה ניתן אפילו לשמוע את קול קריעת השריר, הכאב עלול להתפשט לכיוון הברך ו/או הקרסול. זו פציעה הנפוצה ביותר בקרב שחקני/ות כדורסל אך לא רק, גם אצל אצנים מדובר בפציעה שכיחה ביותר וכן שחקני טניס ולמעשה בכל ספורט המשלב בתוכו האצה פתאומית או בעיטות.

לקרע בתאומים ישנן מספר דרגות, בראשונה לרוב מדובר במתיחה חזקה מאוד של השריר המוגדרת כקרע אך לאחר מספר ימי מנוחה וטיפול נכון ניתן יהיה לשוב לפעילות גופנית. בדרגה השנייה וגם בשלישית, תלווה הפציעה גם בשטפי דם המעידים על פגיעה גם בכלי הדם באזור ומשך ההחלמה יהיה כבר ארוך יותר.

בדרגה השלישית של הפציעה כאמור ניתן יהיה לזהות שטף דם, לא תתאפשר דריכה של הרגל על הקרקע, עוויתות שרירים ונפיחות. במצב זה מדובר על היפרדות מלאה של סיבי השריר כלומר בקרע מלא במצב זה פעילות גופנית מכל סוג אסורה בהחלט ולרוב איחוי השריר יעשה באמצעות התערבות כירורגית שלאחריה יעשה המטופל שימוש בעזרים שונים כגון קביים ומתלים שונים על מנת למנוע הפעלת כוח וגרימת מאמץ לשריר עד להחלמה מלאה ככל הניתן.

הגורמים לפציעה בשריר התאומים:

  • פציעת טראומה – מתיחה חזקה מאוד של השריר, מאמץ גופני כמו ריצות ארוכות.
  • פציעה בשריר שלא טופלה כראוי ועד תום עלולה גם היא לגרום בסופו של דבר לקרע בשריר.
  • הרמת משאות כבדים מדי תוך כדי התנגדות.
  • נפילה או פגיעה חיצונית.
  • טווחי תנועה מוגבלים וקצרים.

שריר התאומים

מדוע חשוב לשפר את התנועה כל כך סמוך למועד הפגיעה?

במרכז ReMovement אנו מאמינים  כמו בכל טיפול בכל סוגי הפציעות ותהליכי החזרת התנועה לאחריהן, כי ככל שנקדים ונחזיר את הגוף לתנועתיות כך נמנע ניוון של הרקמות ונקצר את משך תהליך השיקום ובשל כך תתאפשר חזרה יעילה יותר למסלול ושגרת החיים טרם הפציעה. כשטווחי התנועה יחזרו אט אט לגמישותם תחל עבודת חיזוק ובד בבד חזרה לפעילות היומיומית שגרתית.

אנו ברמובמנט עובדים עם טכניקות מהיעילות והטובות בעולם.
אם אתם רוצים להיפטר מהכאב ולחזור לפעילות והליכה תקינה, שלא נדבר על פעילות גופנית נשמח לעזור לכם.
קבעו פגישה עוד היום כדי שמחר תוכלו כבר לדרוך ללא כאב וליהנות מאיכות חיים ללא מגבלות.