ליצירת קשר עמנו

הדרך לפתרון הכאב שלך
פגישת ייעוץ חינם !
מרגישים כאב ? לחצו על האזור
לקוחות ממליצים

חזרתי לרוץ בקצב טוב יותר מלפני הפציעה ובלי טיפת כאב, כאילו לא היה מעולם. במילה אחת – תודה

אז כן, היו רגעים שקיללתי ואמרתי לעצמי "אני לא מאמינה שאני משלמת על הכאבים האלו".. אבל אחרי טיפול

אחד, עם סימנים כחולים ברגליים – חזרתי לרוץ בקצב טוב יותר מלפני הפציעה ובלי טיפת כאב, כאילו לא היה מעולם.

במילה אחת – תודה !

לי אללוף

לי אללוף

רוית למפל
5.0
2017-07-13T14:12:27+00:00

לי אללוף

לי אללוף
אז כן, היו רגעים שקיללתי ואמרתי לעצמי "אני לא מאמינה שאני משלמת על הכאבים האלו".. אבל אחרי טיפול אחד, עם סימנים כחולים ברגליים – חזרתי לרוץ בקצב טוב יותר מלפני הפציעה ובלי טיפת כאב, כאילו לא היה מעולם. במילה אחת – תודה !

רוית מקצועית. קשובה לכל תנועה ואמירה.

נותנת מכל הלב.
העמידה אותי על הרגליים אחרי ניתוח מיניסקוס בברך. מהר ואלגנטי.
הלוואי ויהיו רבים כמותה.

אביתר רגר

רוית למפל
5.0
2018-07-30T21:14:25+00:00

אביתר רגר

נותנת מכל הלב. העמידה אותי על הרגליים אחרי ניתוח מיניסקוס בברך. מהר ואלגנטי. הלוואי ויהיו רבים כמותה.

מקצועיות ושירות מעולה.

 

 

ד"ר ודים בסלופ

רוית למפל
5.0
2017-07-13T14:08:39+00:00

ד"ר ודים בסלופ

   

מקצועי, אישי וברמה הכי גבוהה..מומלץ בחום.. נסו ותבינו!


אלה בן שמעון מאמנת כושר

רוית למפל
5.0
2017-07-13T14:11:37+00:00

אלה בן שמעון מאמנת כושר

יכולתי להרגיש את ההבדל המהותי מלפני ואחרי הטיפולים שלה.

הגעתי לרמובמנט לפני חצי שנה במסגרת טיפולים לכאבי גב שלא הרפו.( סובלת מ 4 פריצות דיסק)

יכולתי להרגיש את ההבדל המהותי מלפני ואחרי הטיפולים שלה.

עם הזמן והמשך הטיפולים מצאתי את עצמי ללא כאב בכלל,דבר ששיפר משמעותית את אורח חיי העמוסים.

נוסף לכך הצטרפתי לקבוצת האימונים שלה, בה נוכחתי לגלות מקצועיות רבה, איכפתיות, יחס אישי ונכונות

גדולה לקדם את כל חברות הקבוצה במטרותיהן השונות.

בטי מאיר

רוית למפל
5.0
2017-07-13T14:13:52+00:00

בטי מאיר

הגעתי לרמובמנט לפני חצי שנה במסגרת טיפולים לכאבי גב שלא הרפו.( סובלת מ 4 פריצות דיסק) יכולתי להרגיש את ההבדל המהותי מלפני ואחרי הטיפולים שלה. עם הזמן והמשך הטיפולים מצאתי את עצמי ללא כאב בכלל,דבר ששיפר משמעותית את אורח חיי העמוסים. נוסף לכך הצטרפתי לקבוצת האימונים שלה, בה נוכחתי לגלות מקצועיות רבה, איכפתיות, יחס אישי ונכונות גדולה לקדם את כל חברות הקבוצה במטרותיהן השונות.

לא מפספסים אף אימון. רווית היא מהממת, מקצועית ורגישה למתאמנים, פשוט כיף להתאמן אצלה

הגעתי לשיעור ניסיון עם הפנינים שלי : רז בת גיל 14, דן בן 12 ,ואסף בן 11. רוית מאמנת אותנו כל אחד לפי יכולתו והצרכים שלו, דוחפת אותנו

להישגים אבל תמיד בסוף אימון עם טעם של "יאללה מתי כבר האימון הבא". ישנם שינויים פיזיים מדהימים תחושה של נוחות וקלות בגוף

ואנחנו באדיקות לא מפספסים אף אימון. רווית היא מהממת, מקצועית ורגישה למתאמנים,

פשוט כיף להתאמן אצלה.

משפחת ארנון

רוית למפל
5.0
2017-05-18T23:12:46+00:00

משפחת ארנון

הגעתי לשיעור ניסיון עם הפנינים שלי : רז בת גיל 14, דן בן 12 ,ואסף בן 11. רוית מאמנת אותנו כל אחד לפי יכולתו והצרכים שלו, דוחפת אותנו להישגים אבל תמיד בסוף אימון עם טעם של "יאללה מתי כבר האימון הבא". ישנם שינויים פיזיים מדהימים תחושה של נוחות וקלות בגוף ואנחנו באדיקות לא מפספסים אף אימון. רווית היא מהממת, מקצועית ורגישה למתאמנים, פשוט כיף להתאמן אצלה.

כרקדנית היה לי חשוב לשקם את עצמי בצורה המקצועית ביותר שיש.

לרוית הגעתי לאחר פציעה רצינית ובהמלצת חברה.

כרקדנית היה לי חשוב לשקם את עצמי בצורה המקצועית ביותר שיש.

ואכן, ההחלטה השתלמה. עבדתי עם רוית כשנה במהלכה התחזקתי התגמשתי וחזרתי לפעילות מלאה.

וכל זאת באווירת אימונים דורשת ומאתגרת מצד אחד ומנגד יד מלטפת ומכוונת ברכות.

תודה רבה לך יקירה על השיקום והחברות.

נשיקות

רויטל לשמן

רוית למפל
5.0
2017-05-18T23:11:17+00:00

רויטל לשמן

לרוית הגעתי לאחר פציעה רצינית ובהמלצת חברה. כרקדנית היה לי חשוב לשקם את עצמי בצורה המקצועית ביותר שיש. ואכן, ההחלטה השתלמה. עבדתי עם רוית כשנה במהלכה התחזקתי התגמשתי וחזרתי לפעילות מלאה. וכל זאת באווירת אימונים דורשת ומאתגרת מצד אחד ומנגד יד מלטפת ומכוונת ברכות. תודה רבה לך יקירה על השיקום והחברות. נשיקות
5.0
7

שחיקת סחוס

מפרק הברך הינו נקודת החיבור בין עצם הירך (או עצם ה-מפור בשפה המקצועית) לעצם השוק (עצם הטיביה) המאפשר תנועה. תפקידו של מפרק הברך כמו כל מפרק אחר בגוף היא לאפשר גמישות בשלד, נסו רגע לצעוד או לבצע פעולות עם הידיים ללא כיפוף המפרקים ואז אני מניחה שניתן יהיה להבין טוב יותר את חשיבותו של המפרק והסחוס והמשמעות של לשמור על שניהם תקינים.

אז מהו בעצם הסחוס?

כל מפרק בגוף האדם מצופה בחלקו הפנימי בסחוס שתפקידו המובהק הינו בלימת זעזועים, הסחוס מונע חיכוך בין עצמות המפרק על ידי נוזל סינובאלי המופרש ממנו באופן קבוע ועל ידי כך מאפשר הסחוס תנועה חלקה של המפרק וסופג את הזעזועים הנוצרים לפעמים בעת פעילות יזומות (ספורט או אפילו הליכה ברחוב) או פתאומיות (פגיעה/פציעה) שבה מעורב המפרק.

שחיקת סחוס

כמה דברים שאולי לא ידעתם על הסחוס שלכם:

לסחוס שלנו, אין תאי חישה לכאב, מה שאומר שאם אנחנו עושים פעילות לא נכונה המזיקה לסחוס אין לנו איך לדעת את זה כיוון שהסחוס כשלעצמו בניגוד לאיברים אחרים אינו יכול לאותת לנו על כך.
הסחוס אינו רקמה מתחדשת כלומר ברגע שמתחיל תהליך של שחיקת סחוס מה שנשחק "הולך לאיבוד"  לנצח ולא ניתן לחדש אותו, אבל כן ניתן להקל על הכאב, ולמנוע את הנזק המתמשך.
ישנם מספר סיבות היכולות להוביל לשחיקה של הסחוסים :

אוסטאוארתריטיס – מחלה ניוונית כרונית שסיבתה אינה יודעה. המחלה מתבטאת בהתנוונות הסחוס במפרק ובעצם הסמוכה, ועשויה להוביל כאב ונוקשות. נזק במפרק מטראומה (חבלה/פציעה), שבר בעצמות הסמוכות למפרק, נמק כתוצאה מהיעדר אספקת דם לאיזור, גידולים, התפתחות לקויה של המפרק ועוד.

חוסר איזון שרירי – יציבה לקויה הנובעת מחוסר תנועתיות ומנחים סטטיים ממושכים, סביבת עבודה לא נכונה ו/או נוחה, חוסר פעילות גופנית, פעילות גופנית המבוצעת בטכניקה לקויה, חוסר גמישות שרירית.

במה מתבטאת שחיקת סחוס:

שחיקת הסחוס מתבטאת על ידי הפיכת הסחוס למחוספס או מחורר ותנועה חלקה אינה מתאפשרת כיוון ששני חלקי המפרק אינם יכולים כעת להתחבר בשל חוסר חיבור/התאמה בניהם שנגרם בין היתר בשל שינוי במבנה הסחוס. כאשר הסחוס נשחק, כמות הנוזל הסינובאלי פוחתת ולכן נוצר מגע ישיר בין העצמות דבר הגורם להגבלה בתנועה וכמובן גם כאב. לגוף האדם שלנו יכולת מרשימה לרפא את עצמו ולכן העצם נבנית מחדש ולעיתים היא תיבנה ותגדל על יתר המידה הנקרא בשפה המקצועית אוסטאופיטיס בצורה כזו שניתן ממש לראות ולמשש, בליטות העצם האלו משבשות את המבנה הטבעי של המפרק וגורמות לבעיה בתפקודו לדלקות וכאבים בו אפילו בשעת מנוחה.

אם לא ניתן לחדש סחוס איך כן ניתן לפתור את הבעיה?

טיפול במקרה של שחיקת סחוס מתחלקת למספר שלבים: שחרור, הפעלה ושחרור.
ראשית טיפולים אלטרנטיביים או אינטגרטיביים כגון ReMovement להחזרת התנועה, פיזיותרפיה, עיסוי רפואי, דיקור וכדומה. ההמלצה האישית והמקצועית הגורפת היא שבמידה ומדובר אכן במקרה חמור של שחיקה והתערבות כירורגית עומדת על הפרק יש לשים דגש רב על הליך השיקום שלאחר הניתוח כי בהרבה מן המקרים הוא ישפיע על הצלחת הניתוח עצמו.

מהם השלבים לטיפול בשחיקת סחוס?

  • טיפול לשחרור השרירים והחזרתו של המפרק למצב מאוזן על ידי טכניקות וטייפים.
  • תכנית אימון מבוקרת בדגש על טכניקה נכונה אשר תמנע עומס על המפרקים.
  • שינוי בהרגלי התזונה לצורך הורדה במשקל ובכך הקלה בעומס על המפרקים.
  • הנעלה-דרך נוספת להפחתת עומס זה על ידי מדרסים אשר מותאמים בצורה אישית לכל מטופל על ידי מכון מדרסים מוסמך, ובדיקה והטבעה של מבנה כף הרגל לצורך התאמה מקסימלית של המדרס. מדרס אישי ואיכותי מהווה תמיכה פאסיבית ובעת פעילות גופנית יש בו השפעה חיובית על רמת הכאב ועל היכולת התנועה, במיוחד אם הפעילות מביאה עמה הורדה במשקל עודף במידה וקיים, ובכך גם נמנע יתר לחץ על המפרקים והסחוס.

לסיכום:

שחיקת סחוס מצריכה טיפול משולב של איזון שרירי בשילוב של פעילות גופנית משקמת על מנת להחזיר את הגוף לאיזון, להגדיל טווחי תנועה, לחזק שרירים ולהיפתר מהכאב . יש לציין שלא כל כאב מעיד על שחיקת סחוס, אך בהחלט יש תמיד לתת תשומת לב לגוף שלנו המאותת לנו בכאב על משהו לא תקין בפעילות שאנחנו עושים ועל כן במקרה כזה לפנות לאיש מקצוע שיוכל לאבחן ולטפל בבעיה בזמן, ככל שנתעלם מהאותות ונדחה את האבחון והטיפול כך משך ההחלמה והשיקום יהיה ארוך וקשה יותר. טיפול מקצועי ממוקד ובזמן הנכון בשיטת ReMovement ישפר טווח תנועה, יפחית כאב ויחזיר את גופך לפעילות וליציבה נכונה. חשוב תמיד להקשיב לגופנו.

מרכז רמובמנט מציע את הטיפול המתקדם ביותר, רוצה להיפטר מהכאב ?

לייעוץ טלפוני חינם: 054-7865008

התקשרו אלינו
דילוג לתוכן