הלוקס ולגוס

אחד הניתוחים היותר נפוצים שניתן למנוע באמצעות טיפול נכון הינו ניתוח הלוקס ולגוס. אז קודם כל מהו ההלוקס ולגוס ולמה זה קורה?
הלוקס ולגוס היא תופעה שכיחה מאוד שבה הבוהן (הלוקס) הגדולה ברגל מייצרת "סטייה" (ולגוס) פנימה ובכך משנה את האיזון הכף רגלי ולכן הגוף מנסה "לתקן" את המצב על ידי ייצור בליטה בחלקו החיצוני של בסיס הבוהן (בליטה זו נקראת בוניון).

קצת פרטי טריוויה על כפות הרגליים שלנו:

כף הרגל שלנו מורכבת מ-28 עצמות המחברות 35 מפרקים היוצרים 3 קשתות המנקזות את מכלול עומס הגוף אל הבוהן. הבוהן הגדולה דומיננטית ובעלת השפעה רבה על כל היציבה והתנועה בשל גריפתה בתחילה ובסוף כל תנועה במרחב, משקל הגוף נספג באמצעות אצבעות 1-3 ושתי הבהונות החיצוניות הקטנה והגדולה אחראיות על האיזון ולכן במקרים נדירים הבליטה תיווצר גם בבוהן הקטנה. כל שינוי במנגנון ומבנה הגוף כמו הרזיה או השמנה יתבטא גם בכפות הרגליים.

 

הגורמים להלוקס ולגוס:

  • מנח רגל לא תקין
  • הנעלה-הליכה ממושכת בנעליים לא נוחות או מותאמות- צרות, לוחצות וכן "נעלי בובה" הן גורם שכיח מבחינת הנעלה.
  • גנטיקה-מטופלים רבים עם מקרה של הלוקס ולגוס יעידו כי נתקלו בתופעה הזו גם אצל בני משפחה נוספים כך שלתופעה ככל הנראה יש גם משקל תורשתי.

דרכים לטפל בהלוקס ולגוס:

אנשים מקלים ראש בניתוחי הלוקס ולגוס וסבורים שזו האופציה הטובה ביותר עבורם. הדעות בעניין חלוקות וכך גם התוצאות מהניתוח. במהלך הניתוח מושכים כלפי חוץ את הבוהן ומקבעים אותה. הניתוח מתקן את כף הרגל בעיקר בהיקף הקוסמטי, ניתן להשוות את הניתוח לניתוח לשאיבת שומן. גם זה פתרון קוסמטי לטווח קצר, שומן עשוי להיווצר שוב באותו מקום אם לא נשנה את התזונה ואורח החיים, כך גם הבליטה הנוצרת בצד הבהונות עשויה לצמוח שוב אם לא נטפל במקור הבעיה, בנוסף מנותחים רבים שנותחו בשיטה זו מעידים על שיבושים בהליכה, שחיקת סחוסים בברך ובמפרק הירך והגבלת תנועתית קשה.

יש דרך אחרת!

באמצעות שיטת ReMovement אנו משחררים את כל שרירי כף הרגל והכשלים התנועתיים שנוצרו בעקבות הבעיה, על ידי עבודה של גריפה נכונה של הבוהן והחזרת התנועה הטבעית והנכונה של הגוף ובאמצעות הכרה טובה יותר של גופכם כך שהשיפור מורגש וניכר בכל טיפול כבר החל מהטיפול הראשון.
אנו משתמשים במספר טכניקות מהטובות ביותר ויש לנו את הפתרון עבורכם, אין צורך לסבול, כל שאתם צריכים לעשות הוא פשוט לחייג אלינו ולקבוע פגישה ואנו נשמח לעזור לכם.
ההמלצה האישית והמקצועית שלנו במרכז ReMovement היא להשאיר את הניתוח כאופציה אחרונה בהחלט ולעשות את המקסימום על מנת לוותר עליה בכלל ולטפל בבעיה ולא רק בסימפטום.
משך הטיפול הוא איטי וארוך -. איננו מתקנים מכנית את המפרק, אלא משנים את הפעלת מערך השרירים ובכך מפחיתים את הדלקת והכאב באזור.