ליצירת קשר עמנו

הלוקס ולגוס

אחד הניתוחים היותר נפוצים שניתן למנוע באמצעות טיפול נכון הינו ניתוח הלוקס ולגוס. אז קודם כל מהו בכלל ההלוקס ולגוס הזה ולמה בכלל זה קורה?

הלוקס ולגוס היא תופעה שכיחה מאוד שבה הבוהן (הלוקס) הגדולה ברגל מייצרת "סטייה" (ולגוס) פנימה ובכך משנה את כל האיזון הכף רגלי ועל מנת "לתקן" את המצב  הגוף שלנו מנסה "לתקן" את המצב על ידי ייצור בליטה בחלקו החיצוני של בסיס הבוהן (בליטה זו נקראת בוניון).

קצת פרטי טריוויה על כפות הרגליים שלנו:

כף הרגל שלנו מורכבת מ-28 עצמות המחברות 35 מפרקים היוצרים 3 קשתות המנקזות את מכלול עומס הגוף אל הבוהן.  הבוהן הגדולה דומיננטית ובעלת השפעה רבה על כל היציבה והתנועה שלנו בשל גריפתה בתחילה וסוף כל תנועה שלנו במרחב, משקל הגוף שלנו נספג באמצעות אצבעות 1-3 ושתי הבהונות החיצוניות-הקטנה והגדולה אחראיות על האיזון שלנו ולכן במקרים נדירים הבליטה תיווצר גם בבוהן הקטנה. כל שינוי במנגנון ומבנה הגוף שלנו כמו הרזיה או השמנה יתבטא בכפות הרגליים שלנו.

הגורמים להלוקס ולגוס:

  • מנח רגל לא תקין
  • הנעלה-הליכה ממושכת בנעליים לא נוחות או מותאמות- צרות, לוחצות וכן נעלי בובה הן גם גורם שכיח מבחינת הנעלה.
  • גנטיקה-מטופלים רבים עם מקרה של הלוקס  ולגוס יעידו כי נתקלו בתופעה הזו גם אצל בני משפחה נוספים כך שלתופעה ככל הנראה יש גם משקל תורשתי.

דרכים לטפל בהלוקס ולגוס:

אנשים מקלים ראש בניתוחי הלוקס ולגוס ותמיד סבורים שזו האופציה הבטוחה והטובה ביותר. הדעות בעניין חלוקות וגם התוצאות של ניתוחים מסוג זה. במהלך הניתוח מושכים כלפי חוץ את הבוהן ומקבעים אותה באמצעות קיבוע. הניתוח מתקן את כף הרגל בעיקר בהיקף הקוסמטי, אם להיות קיצוניים ניתן להשוות את הניתוח לשאיבת שומן. זהו פתרון קוסמטי לטווח הקצר, שומן עשוי להיווצר שוב באותו מקום אם לא נשנה את התזונה ואורח החיים שלנו, וגם הבליטה הנוצרת בצד הבהונות עשויה לצמוח שוב אם לא נטפל במקור הבעיה מה גם שמנותחים רבים שנותחו בשיטה זו מעידים על שיבושים בהליכה, שחיקת סחוסים בברך ובמפרק הירך והגבלת תנועתיות קשה.

יש דרך אחרת!

טיפים לשיקום, מניעה וטיפול עצמי על פי שיטת Removement:

  • אבחון וזיהוי מוקדם ככל הניתן.
  • גם במקרה הזה להנעלה יש משקל רב על טיפול בבעיה ומניעת ההתקדמות שלה. נעל טובה צריכה להיות מונחת בדיוק במידות כף הרגל ולא רק במידה הנכונה באורכה אלא גם ברוחב הנכון. נעל צרה מדי תיצור לחץ לא בריא על כף הרגל ואולם נעל רחבה מדי לא תספק את התמיכה המספקת ליציבה נכונה ועשויה גם כן להוות טריגר ליצירת הלוקס ולגוס.
  • הליכה ברגליים יחפות, רצוי על משטח רך, חול ים, לצורך הפעלת שרירי כף הרגל.
  • עיסוי עצמי של קשת כף הרגל באמצעות כדור גומי.
  • הצבת טבעת סיליקון אשר ניתן להשיג בכל בית מרקחת במטרה ליצור הפרדה בין אצבע מס' 1 לאצבע מס' 2.

באמצעות שיטת Removement  משחררים את כל שרירי כף הרגל והכשלים התנועתיים שנוצרו בעקבות הבעיה, על ידי עבודה על גריפה נכונה של הבוהן והחזרת התנועה הבריאה והנכונה של הגוף ובאמצעות הכרה טובה יותר של גופכם כך שהשיפור מורגש וניכר בכל טיפול וכבר החל מהטיפול הראשון.

ניתן לטפל בהלוקס ולגוס גם על ידי רפואה אינטגרטיבית לדוגמא: נטרול נקודות מעוררות כאב (טריגר פויינטס), פאשיה מניפולציה(שיקום תנועתי אורתופדי) וכן רפואה אלטרנטיבית כמו רפלקסולוגיה ועיסוי רפואי.  

מילים אחרונות שלי  שלנו : ההמלצה האישית והמקצועית שלנו במרכז Removement  היא להשאיר את הניתוח כאופציה אחרונה בהחלט ולעשות את המקסימום על מנת לוותר עליה בכלל ולטפל בבעיה ולא רק בסימפטום.