ליצירת קשר עמנו

Trigger Points Therapy

טיפול בנקודות מעוררות כאב, המגבילות טווחי תנועה הפוגעות בתפקודם התקין של השרירים ומערכת התנועה. המוטו של טכניקת הטריגר פויינטס הוא שכאשר נקודת טריגר כלשהי באחד משרירי הגוף מזהה או חוששת למצב לא תקין של איבר כלשהו, היא נכנסת למצב "נעילה" הגורם לעיתים לכאבים מקומיים או מוקרנים לאיזורים שונים בגוף. הטכניקה פועלת ומפחיתה כאב ללא צורך בטיפול ממושך ועל ידי טיפול יחיד ובעל השפעה מידית והקלה בכאב על ידי לחיצה נקודתית על הטריגר פוינט ממנה מושפע אותו איבר הסובל מכאב. עיסוי, פעילות גופנית ו/או מתיחות לא יועילו במקרה זה.

GAL_3744

קינזיו טייפינג

הקינזיו טייפ הומצא על ידי ד"ר קינזו קאזה והוא פותח לאחר מחקר מעמיק בהתאם לתכונות רקמת העור האנושית. יעילות הטייפ נבדקה והוכחה מדעית, יש ביכולתו להשפיע על בעיות פיזיולוגיות כרוניות או אקוטיות ומסייע גם בהשבת הגוף לאיזון.
הטייפ עובד על המערכת הסנסורית ( תחושתית) והנוירולוגית ( עצבית)ובכך משמש גם ככלי נוסף למתן מענה טיפולי בבעיות תנועה וכאב.
הטייפ משפיע על רקמת החיבור – העור (פאשיה), מערכת הדם והלימפה, מפרקים (תחושתית) ושרירים. לטיפול על ידי קינזיו טייפינג נבדק והוכח כיעיל על בני אדם מגיל ינקות ועד בגרות ואף על בעלי חיים שונים, סוסים ועוד.

GAL_3933

מניפולציות מפרקיות

שימוש בטכניקה זו נועדה לשחרור עבור טווח תנועה מפרקי קצר ומוגבל המפר את האיזון. במהלך השימוש בטכניקה אנו מוודאים כי המטופל נמצא במצב פאסיבי ורגוע ככל הניתן ופועלים יחד לשחרור מפרקים על ידי מניפולציות.
המניפולציה מתבצעת ע"י תנועה מהירה בטווח קצר על מנת למנוע את רפלקס המתיחה של השרירים, וזוהי גישה מעט אגרסיבית וכמו בכל טכניקה יש להתאים את הטיפול למטופל, זו אינה שיטה המתאימה לכל מטופל.
טכניקה זו יעילה בעיקר לטיפול בצמתים מפרקיים ספציפיים כמו ברך, מרפק, עמוד שדרה ועוד והתוצאה של הטיפול בה עשוי להיות משמעותי מאוד על החזרת התנועה.

GAL_3835

ארטיקולציה מפרקית

בדומה למניפולציה המפרקית, ארטיקולציה עדינה יותר. על ידי טכניקה זו ננסה לעודד הנעה של מפרק ספציפי במספר מחזורים איטיים כאשר המטרה היא להרחיב את טווח התנועה. החזרות בתנועת המפרק גורמות ליכולת הסיכוך הטבעית של הגוף ותורמת להקטנת הכאב ע"י הגדלת טווח תנועה.
נוסף לכך טכניקה זו מעולה לשיפור תנועת המפרק ושימור היכולת התנועתית.

GAL_3868

MET – Muscle Energy Techniques

טכניקה אשר פותחה ע"י אוסטאופת אי שם בשנות ה40-50 של המאה העשרים, ה-MET דורשת מעורבות אקטיבית מצד המטופל ביצירת הרפיה לאחר כיווץ איזומטרי או הרפיה לקראת מוביליזציה. הטיפול בטכניקה זו מתבצע על ידי הבאת המפרק של המטופל אל המחסום הראשון בו התנועה מוגבלת או תקועה וסוטה מהזווית ה"תקינה" שלה ועל ידי יצירת התנגדות תוך חסימה של התנועה נוצר הכיווץ האיזומטרי.
היתרון הבולט בטכניקה הזו הוא שיתוף הפעולה בין המטפל/ת למטופל/ת ובטיחותה, והיא אינה כואבת כלל.

GAL_3869